Szukaj

Serwis

XML: kanał RSS XML: kanał Atom

Archiwum

Informacje

Jak rozwiązać swoje problemy finansowe - wystarczy odwiedzać moją stronę i czytać artykuły a reszta sama przyjdzie.

Linki.

Kredyt bankowy.

W dzisiejszych czasach nie ma banku w jakim nie znaleźli byśmy co najmniej kilku różnych ofert kredytów. W zależności od banku mogą się one od siebie bardzo różnić. Mogą mieć różne oprocentowanie jak też każdy kredyt może być przeznaczony na inny cel i można go otrzymać na zupełnie innych warunkach. Dla wielu osób kredyt bankowy to jedyna szansa, aby kupić mieszkanie, dom, samochód, czy też zrobić remont. Kredyt bankowy jest umową jaka zawierana jest w formie pisemnej pomiędzy kredytobiorcą, a bankiem. Jeżeli chodzi o bank, to w umowie zobowiązuje się on, że udostępni kredytobiorcy określoną kwotę na określony cel i czas, zaś kredytobiorca zobowiązuje się, że w należyty sposób te pieniądze wykorzysta i zwróci całą pobraną kwotę do banku łącznie z odsetkami i prowizją, które są dla banku wynagrodzeniem za udzielenie kredytu. Kredyt jest dosyć specyficznym rodzajem stosunków zobowiązaniowych jakie charakteryzuje odpłatność, celowość oraz zwrotność. Kredyty mogą mieć charakter nieodnawialny lub odnawialny. W przypadku kredytów odnawialnych momencie spłaty kredytu zwiększa się kwota kredytu jaka jest dostępna do wypłaty. Kwota ta jest ograniczona limitem jaki kredytobiorca otrzymał od banku. Jeżeli chodzi o kredyty nieodnawialne można z nich skorzystać tylko raz, a spłata jakiejś części kapitału nie zwiększa kwoty kredytu jaka jest dostępna kredytobiorcy do wypłaty. W Polsce składając wniosek o kredyt należy określić w nim jaka jest jego kwota, na jaki cel bierzemy kredyt, jaki jest okres kredytowania, terminy jego spłaty. Trzeba również wskazań jakie mamy zadłużenie ogółem i czy spłacamy aktualnie inne pożyczki i kredyty. Konieczne jest również przedstawienie informacji odnośnie sytuacji finansowej jaką ma kredytobiorca i jakie formy zabezpieczenie kredytu proponuje. Kredyty bankowe można podzielić na dwie zasadnicze grupy. Z jednej mamy kredyty dla podmiotów gospodarczych zaś z drugiej mamy do czynienia z kredytami dla osób fizycznych, kredyty gotówkowe znajdziesz na PortalBankowy.com.

 
admin 18 09 18 - 13:08 | | Domyślne

Zamiana długów w inwestycję – czy to możliwe?

To naturalne, że jeśli masz trochę pieniędzy zaoszczędzonych lub zainwestowanych, chcesz, aby mnożyły się z czasem. Istnieje wiele czynników, które mogą temu zapobiec, ale dla wielu osób jedną z największych przeszkód jest dług. Jeśli masz sporą sumę zadłużenia, na przykład hipotekę, linię kredytową, pożyczkę studencką lub kartę kredytową - nie bój się; nadal możesz nauczyć się równoważenia swojego zadłużenia z oszczędzaniem i inwestowaniem, zobacz na portalbankowy.info w jaki sposób wybierać kredyt.

 
admin 17 07 18 - 13:13 | | Domyślne

Konsolidacja kredytów od A do Z

Zadłużenie jest bardzo przyjemnym udoskonaleniem budżetu domowego, ale wymaga również poświęceń przy spłacie i stałej analizy zdolności kredytowej. Przy zmianie warunków ekonomicznych funkcjonowania gospodarstwa domowego dochodzi do wielu problemów z pożyczkodawcami, co może skończyć się ostatecznie wyprzedażą majątku trwałego. Z tego powodu już na etapie podpisywania umowy kredytowej warto dopytać o potencjalne narzędzia naprawcze, restrukturyzacyjne. Konsolidacja kredytów gotówkowych to jedna z najważniejszych, mocno polecanych metod optymalizacji nadmiernego zadłużenia. W artykule poznasz lepiej znaczenie konsolidacji i jej wpływ na porządek w domowych finansach.

 
admin 27 04 18 - 11:21 | | Domyślne