Szukaj

Serwis

XML: kanał RSS XML: kanał Atom

Archiwum

Informacje

Jak rozwiązać swoje problemy finansowe - wystarczy odwiedzać moją stronę i czytać artykuły a reszta sama przyjdzie.

Linki.

Główne warunki zaciągania kredytu gotówkowego

Łatwość dostępu do kredytu gotówkowego to ogromna zaleta, szczególnie dla gospodarstw domowych o średnich dochodach miesięcznych. Jakie warunki zaciągania kredytu gotówkowego warto przeanalizować, aby nie narazić się na poważne konsekwencje formalne, prawne, ekonomiczne?

 
admin 23 05 17 - 10:03 | | Domyślne

Emeryci a nieuczciwe firmy pożyczkowe

Z przeprowadzonego sondażu wynika, że zadłużenie wśród emerytów stale rośnie. Wskazuje to także na to, że oni są grupą docelową jeśli chodzi o pożyczki gotówkowe. Na rynku stosowane są nieuczciwe praktyki, które mogą wykorzystać starszego człowieka, zobacz jak się ich wystrzegać.

Senior jako kredytobiorca

Zazwyczaj ta grupa jest chwalona przez banki i firmy pożyczkowe dlatego, że posiadają one stały dochód i zapożyczają się na stosunkowo małe kwoty. Warto podkreślić, że terminowo spłacają każdą ratę. Emeryci stali się jednocześnie grupą, która częściej się zadłuża. Mają niski dochód i brak oszczędności, ale często chcą wesprzeć rodzinę. Dokonują czasami nie do końca przemyślanych zakupów jak zakup sprzętu AGD z wysokim oprocentowaniem ratalnym. Firmy pożyczkowe często wykorzystują ten fakt i bardzo chętnie udzielają seniorom pożyczek. Nie myślą o tym, że nierozsądnemu pożyczkobiorcy przysporzą tym wielu problemów.

 
admin 18 04 17 - 10:30 | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , , , ,

Terminowa spłata kredytu – to się opłaca!

Prawidłowa obsługa kredytu, czyli terminowe regulowanie rat kapitału i odsetek, wpływa na budowanie pozytywnej relacji z bankiem. Dobra historia współpracy jest istotnym elementem uwzględnianym w analizie kredytowej, w tym w ocenie ratingowej. Przy ubieganiu się o kolejne kredyty może być również podstawą do negocjowania korzystniejszych od standardowych warunków kredytowania, w tym niższego oprocentowania.

Banki przekazują sobie informacje o klientach, a także o obsłudze przez nich rachunków bankowych. Nierzetelni kredytobiorcy tracą praktycznie możliwość uzyskania kredytu w jakimkolwiek banku.

 
admin 14 03 17 - 12:03 | | Domyślne