Szukaj

Serwis

XML: kanał RSS XML: kanał Atom

Archiwum

Informacje

Jak rozwiązać swoje problemy finansowe - wystarczy odwiedzać moją stronę i czytać artykuły a reszta sama przyjdzie.

Linki.

Główne warunki zaciągania kredytu gotówkowego

Łatwość dostępu do kredytu gotówkowego to ogromna zaleta, szczególnie dla gospodarstw domowych o średnich dochodach miesięcznych. Jakie warunki zaciągania kredytu gotówkowego warto przeanalizować, aby nie narazić się na poważne konsekwencje formalne, prawne, ekonomiczne?

Funkcjonowanie pożyczki gotówkowej w gospodarce

Pożyczanie pieniędzy jest w nowoczesnej gospodarce odpłatne (odsetki). Ustalasz procent z bankiem detalicznym lub parabankiem i spłacasz ewentualne koszty pozaodsetkowe. Połączenie różnych kosztów w umowie kredytowej to największe zagrożenie dla początkujących kredytobiorców. Lepiej przeanalizować dokładnie za co płacisz, i ile konkretnie. W umowach kredytowych zaznacza się również kary finansowe za złamanie warunków spłaty zobowiązania. W kredytach gotówkowych występuje ryzyko dla dwóch stron. Kredytodawca ryzykuje kapitałem. Odsetki to wynagrodzenie za podejmowane ryzyko. Kredytobiorca ryzykuje natomiast pogorszeniem jakości życia przy zawyżonych kosztach spłaty zadłużenia. Kredyt gotówkowy wpływa jednak krótkoterminowo na wzrost potencjału nabywczego gospodarstwa domowego. To często droga do zwiększonych inwestycji i wygenerowania większego dochodu w przyszłości. Kredyt przeznaczony na inwestycje to najlepsze rozwiązanie, ponieważ ostatecznie kredytobiorca i tak zyskuje wartość dodaną.

Gdzie po dobry kredyt gotówkowy i jak porównywać warunki umowy?

Kredyt gotówkowy pozyskasz w banku detalicznym, w instytucji pozabankowej (parabanku), u pośredników połączonych z bazami inwestorów instytucjonalnych, na portalach pożyczek społecznościowych, a także przez znajomych. Umowa pożyczki jest bardzo elastyczna i dlatego warto wcześniej rozpoznać wszystkie klauzule niedozwolone. Jeżeli nie jesteś przekonany o uczciwości umowy zgłoś się do prawnika lub do lokalnego rzecznika praw konsumenta. Dzięki temu zabezpieczysz się przed problemami formalnymi. Efektywność kredytu gotówkowego nie zależy tylko od wskaźnika RRSO. Rzeczywista roczna stopa procentowa nie zawsze zbiera wszystkie koszty. Musisz zawsze przejrzeć regulamin, koszty karne za złamanie warunków umowy, szczególne zapisy o spłacie pożyczki. Dzięki wskaźnikowi RRSO jednak najszybciej porównasz wstępnie kredyty gotówkowe dostępne w bankach detalicznych i sektorze pozabankowym, ale polecam także ranking kredytów kredytomania.EU.

 
admin 23 05 17 - 10:03 | | Domyślne