Szukaj

Serwis

XML: kanał RSS XML: kanał Atom

Archiwum

Informacje

Jak rozwiązać swoje problemy finansowe - wystarczy odwiedzać moją stronę i czytać artykuły a reszta sama przyjdzie.

Linki.

Kredyt na święta – naprawdę go potrzebujesz?

Wkrótce nadejdą Święta Bożego Narodzenia, czy skusisz się na zaciągnięcie pożyczki? Nie będziesz jedyny, ale musisz zadać sobie pytanie: czy naprawdę tego potrzebujesz?

Wszyscy wiemy, że Boże Narodzenie może być najdroższym okresem w roku, wszyscy chcemy, aby nasze rodziny miały najlepsze obchody tego święta, ale nie musi to prowadzić do zwiększenia akcji kredytowej, zadłużenia i stresu.

„Rozwiązania” takie jak pożyczki szybko stają się ratunkiem dla ludzi do czasu, kiedy będą musieli je spłacić. Wtedy zaczynają się kłopot.

Zwiększa się liczba pożyczek świątecznych na rynku

Zaciągnięcie pożyczki na Boże Narodzenie może być bardzo kuszące. Jednak codziennie rozmawiamy z ludźmi, którzy próbowali wykorzystać pożyczki tego rodzaju, aby rozwiązać swoje problemy finansowe, by później dowiedzieć się, że w rzeczywistości pogorszyli sytuację.

W sieci dostępne są statystyki, z których wynika, że w tym roku można się spotkać z trzykrotnie większą liczbą osób, które borykają się z wieloma pożyczkami, niż w 2016 roku.

Każdego dnia słyszymy od tysięcy ludzi, jak to jest mieć do czynienia z niemożliwym do kontrolowania długiem. Zadaj sobie pytanie, czy naprawdę warto zaciągnąć krótkoterminową pożyczkę?

Istnieje wiele wspaniałych witryn, które mogą dać ci inspirację do darmowych lub tanich pomysłów na prezent, jest tam też wiele wskazówek na temat oszczędzania pieniędzy i pomocne porady, które pomogą Ci przetrwać trudne Święta Bożego Narodzenia.

Weź pod uwagę zrobienie prezentów. Większość ludzi naprawdę docenia osobisty wkład do czegoś, co jest domowej roboty niż prezent pochodzący z pożyczki.

Porozmawiaj z rodziną. Na pewno zrozumieją i pamiętaj, że Boże Narodzenie nie dotyczy prezentów i pieniędzy, które możesz wydać. Chodzi o miły dzień i spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Święta naprawdę nie muszą być związane z drogimi prezentami i wydawaniem zawrotnych ilości pieniędzy, więc zastanów się długo i ciężko przed podjęciem tej decyzji o zaciągnięciu pożyczki.

Boże Narodzenie – budżet

Budżetowanie nie jest łatwe do ogarnięcia w takim momencie, nie mówiąc już o długach. Jeśli dopiero zacząłeś przygotowywać się na Boże Narodzenie 2017, prawdopodobnie nie będziesz miał do dyspozycji dużych ilości pieniędzy, ale dlaczego nie zacząć planować Bożego Narodzenia 2018 już w styczniu, zamiast cienko prząść cały listopad?

Prostym sposobem na zaoszczędzenie na Boże Narodzenie jest założenie konta w banku i oszczędność dzięki korzystnym tygodniowym opłatom.

Uzyskaj świąteczne konto oszczędnościowe w banku lub na rachunku bankowym z tygodniowym lub miesięcznym zleceniem stałym.

Poproś zaufanego członka rodziny lub przyjaciela, aby schował dla ciebie oszczędzone pieniądze.

Wszyscy wiemy, że ta pora roku nigdy nie jest łatwa, więc jeśli martwisz się o pieniądze lub pokusisz się o dodatkowe kredyty, aby zapłacić za Święta Bożego Narodzenia, skorzystaj z internetowych narzędzi, które pomogą Ci to wszystko rozsądnie zaplanować – z wyprzedzeniem. Jeśli dopiero teraz zacząłeś myśleć na ten temat, koniecznie zadbaj o dobry resarch. Pomimo, że jest mało czasu – zrób go na spokojnie. Tylko to może Ci pomóc nie popełnić błędu wpadnięcia w naprawdę poważne długi. Najważniejsze jest zdroworozsądkowe podejście – i tego powinien się każdy trzymać.

 
admin 02 03 18 - 13:23 | | Domyślne