Szukaj

Serwis

XML: kanał RSS XML: kanał Atom

Archiwum

Informacje

Jak rozwiązać swoje problemy finansowe - wystarczy odwiedzać moją stronę i czytać artykuły a reszta sama przyjdzie.

Linki.

Pełna charakterystyka kredytów gotówkowych

Czym jest kredyt gotówkowy i kto może z niego korzystać? To pytania często zadawane przez kredytobiorców, a artykuł odpowiada na nie kompleksowo po przeglądzie aktualnych regulaminów banków.

Dowolność wydatkowania środków z kredytu

Kredyt gotówkowy wyróżnia zastosowanie w celach wyłącznie konsumpcyjnych, niezwykle rzadko w inwestycyjnych. Kredyt gotówkowy to de facto pożyczka konsumpcyjna, ponieważ w umowie nie występuje żadna celowość. Nie trzeba udowadniać na co wydało się środki podchodzące z zobowiązania. Do kredytu gotówkowego odnosi się bezpośrednio ustawa o kredycie konsumenckim, która określa zasady informacyjne, czy kwestie ewentualnego rozwiązania umowy. Kredytów gotówkowych udzielają w Polsce banki detaliczne, w tym oddziały zagraniczne, parabanki, SKOK-i, zobacz jaką oferte dostaniesz bez zaświadczeń, znajdziesz je na 17bankow.com.

Kim jest kredytobiorca przy kredycie gotówkowym?

To z reguły osoba fizyczna uzyskująca regularne dochody w kraju. Przy kredytach gotówkowych możesz łączyć zdolność kredytową z członkiem rodziny, przyjacielem. Źródło dochodów w kredycie konsumenckim powinno zostać właściwie udokumentowane już na etapie wstępnych konsultacji. Najważniejsza reguła dotyczy analizy zdolności kredytowej każdego kredytobiorcy. Jeżeli nie posiadasz realnej możliwości spłaty zobowiązania nie otrzymasz dodatkowych środków na potrzeby konsumpcyjne.

Od czego uzależnia się kwota kredytu gotówkowego?

Przede wszystkim od wysokości dochodów i od struktury wydatków. Dobra zdolność kredytowa przy nadmiernych wydatkach niestety dyskwalifikuje z optymalnej współpracy. Kwotę kredytu warunkuje ocena ilościowa i jakościowa, a często również prawne zabezpieczenie umowy pod postacią nieruchomości, papierów wartościowych, ruchomości. Nawet przy wyborze rat malejących może dojść do sytuacji, w której bank zmniejszy kwotę kredytu gotówkowego. Raty malejące rozpoczynają się od stosunkowo dużych kwot, co naturalnie ogranicza zdolność kredytową.

Okres kredytowania

Akurat okres kredytowania w kredycie gotówkowym wypada bardzo pozytywnie. To zazwyczaj dziesięć lat, czasami z możliwością przedłużenia, chociaż to się niezbyt opłaca ze względu na generowanie zbyt wysokich kosztów całkowitych. Najlepiej kredyt gotówkowy spłacać w kilka lat (3-5) maksymalnie. Dzięki temu znacząco oszczędzasz. Banki kształtują też nieco inaczej stopę oprocentowania przy dłuższych kredytach gotówkowych. Jeżeli wybierasz długą spłatę masz do czynienia ze stopą zmienną, a przy krótkim terminie najczęściej ze stopą stałą. Dzięki temu możesz lepiej zaplanować budżet domowy.

Techniki restrukturyzacji i zabezpieczenia występujące w kredycie gotówkowym

To najczęściej wydłużenie okresu kredytowania (opcjonalne), a także wakacje kredytowe (odroczenie terminu spłaty rat, np. o kwartał). Do najpopularniejszych zabezpieczeń należy natomiast podpisanie weksla in blanco, blokada pieniędzy na rachunku osobistym, czy poręczenie cywilne lub powiązanie spłaty ze współmałżonkiem lub innym członkiem rodziny. Bardzo rzadko przy kredytach gotówkowych stosuje się zabezpieczenie w postaci nieruchomości.

 
admin 23 05 19 - 12:40 | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , , ,