Szukaj

Serwis

XML: kanał RSS XML: kanał Atom

Archiwum

Informacje

Jak rozwiązać swoje problemy finansowe - wystarczy odwiedzać moją stronę i czytać artykuły a reszta sama przyjdzie.

Linki.

Ile czasu czeka się na kredyt?

Kredyty gotówkowe stanowią obecnie te produkty bankowe, którymi zainteresowanych jest bardzo wiele osób, zobacz ile osób się na nie decyduje na 17bankow.com. dlatego też banki widzą w tym bardzo dobry sposób na przyciągnięcie uwagi coraz większej ilości klientów. Rosnąca konkurencja powoduje, że każdy bank musi podejmować szereg działań, których zadaniem jest zainteresowanie jak największej ilości osób, gdyż tylko odpowiednia ilość klientów gwarantuje im dochody na zadowalającym poziomie.

Banki, gdy chodzi o przyznawanie kredytów nie mogą zapominać o odpowiednich przepisach, które je obowiązują. Określają one bardzo wiele kwestii, w tym także wysokość maksymalnego oprocentowania czy innych opłat, związanych z przyznaniem kredytu. Dlatego też aby mieć wystarczające dochody często muszą zadbać o to, aby odpowiednio duża ilość osób skorzystała z ich propozycji. Jednakże pomimo dużej ilości przepisów mają pewną dowolność, przede wszystkim jak chodzi o to, czy muszą naliczać prowizje czy inne opłaty oraz dotyczące długości okresu kredytowania. Nie dziwne więc, że banki starają się wykorzystać wszystkie możliwości, aby przedstawić klientom jak najbardziej ciekawe propozycje.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów banki przede wszystkim proponują uzyskanie kredytów bez zbędnych formalności. Załatwienie każdego zaświadczenia to dla klienta strata sporej ilości czasu i przedłużenie całego procesu uzyskania kredytu. Nie dziwi więc fakt, że obecnie banki wymagają minimum dokumentów, w niektórych wystarczy dowód osobisty aby móc złożyć wniosek o kredyt. Oczywiście w większości sytuacji ilość dokumentów niezbędnych do uzyskania kredytu podyktowana jest tym, o jaką kwotę klient się stara, jednakże najczęściej przy kwotach do kilkunastu tysięcy złotych nie jest wymagane zaświadczenie o zarobkach.

Czas rozpatrzenia wniosku o kredyt stał się w wielu bankach swoistym magnesem na klientów. Wiele z nich reklamuje, iż złożone wnioski zostaną rozpatrzone w ciągu kilkunastu minut, proponując nawet premie finansowe w sytuacji, gdy bank nie dotrzyma tego terminu. Okazuje się, że tego typu chwyty reklamowe przyciągają bardzo wiele osób, dlatego też banki wymyślają nowe sposoby na zainteresowanie swoimi produktami potencjalnych klientów. W przypadku kredytów dużym zainteresowaniem cieszą się kredyty które przyznawane są na bardzo preferencyjnych warunkach. Najczęściej mowa o niższym oprocentowaniu czy o wiele większej łatwości ich uzyskania. Banki najwięcej takich propozycji przedstawiają w momentach, gdy zainteresowanie kredytami jest największe, jak na przykład okres przedświąteczny. Zazwyczaj klienci nie mogą liczyć na bardzo wygórowane kwoty takich kredytów, jednak dla wielu z nich takie propozycje są niezwykle atrakcyjne i decydują się z nich skorzystać. Jednakże ze względu na rosnącą ilość ofert kredytowych na rynku zainteresowane osoby przed podjęciem decyzji zazwyczaj bardzo starannie porównują ze sobą wiele propozycji, aby wybrać jak najbardziej korzystne dla siebie.

 
admin 30 04 20 - 13:11 | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , ,