Szukaj

Serwis

XML: kanał RSS XML: kanał Atom

Archiwum

Informacje

Jak rozwiązać swoje problemy finansowe - wystarczy odwiedzać moją stronę i czytać artykuły a reszta sama przyjdzie.

Linki.

Koszty kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy jest w zasadzie znany każdemu z nas, jednak nie wszyscy wiedza że poza licznymi zaletami posiada on również kilka wad. Największą pułapką przy zaciąganiu kredytu gotówkowego, są oczywiście koszty. Wiele firm bankowych organizuje specjalne, rozbudowane akcje promocyjne, mające na celu zachęcić nas do kredytów ze względu na "wyjątkowo niskie oprocentowanie", jednak uważaj aby nie dać się nabrać i przeanalizuj dokładnie te oferty na 17bankow.com. Zazwyczaj tego typu reklamy są niezwykle skuteczne, ponieważ przyciągają uwagę zainteresowanych potencjalnych kredytobiorców. Musimy pamiętać jednak o tym, że bardzo często takie reklamy nie mają w zasadzie nic wspólnego ze stanem faktycznym i podejmując decyzję o skorzystaniu z takiej promocyjnej oferty możemy bardzo szybko pożałować swojej decyzji jeżeli nie zapoznamy się dokładnie ze wszystkimi zapisami umowy.

Pamiętajmy o tym, że kredyt gotówkowy zazwyczaj zaciągany jest na kilka lat a zatem będziemy związani z koniecznością poniesienia wielu kosztów przez cały ten okres. Mowa tutaj nie tylko o odsetkach, ale także całej masie innych opłat, które często są ukryte gdzieś po hasłem promocja. A zatem przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu jakiegokolwiek kredytu gotówkowego, powinniśmy dokładnie zweryfikować, ile konkretny kredyt gotówkowy będzie nas w rzeczywistości kosztował. W ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy i wybrać taką ofertę która będzie dla nas najbardziej atrakcyjna.

Od kilku lat wszystkie instytucje bankowe zobowiązane są do tego, aby przedstawiać swoim klientom jednolite formularze informacyjne, zawierające wszystkie koszty związane z zaciąganym kredytem. Jest to bardzo dobra zmiana dla polskich konsumentów, ponieważ w takim dokumencie znajduje się szereg informacji o dokładnej wysokości opłat, jakie będziemy musieli ponieść w związku z zaciąganym kredytem gotówkowym. Takie formularze otrzymują teraz wszyscy potencjalni kredytobiorcy jeszcze przed podpisaniem umowy kredytowej z instytucją bankową. Dzięki temu wiemy ile i za co płacimy.

Taka informacja którą przekaże nam bank będzie dla nas bardzo cenna z punktu widzenia klienta, gdyż zawiera ona wszystkie ważne dla nas dane związane z kosztami kredytu. Mimo tego musimy mieć świadomość, iż instytucje bankowe stosują szereg sztuczek, które pozwalają im na sztuczne zaniżenie RRSO a także całkowitego kosztu kredytu. Najczęściej robione jest to za sprawą pominięcia opłat dodatkowych. Opłatą dodatkową może być w tym przypadku nawet koszt prowadzenia rachunku bankowego w danym banku bądź opłata z tytułu używania karty debetowej. Jeżeli chcemy mieć stuprocentową pewność, że dana oferta rzeczywiście jest atrakcyjna, powinniśmy sami przeliczyć sobie wszystkie koszty. Kiedy już będziemy wiedzieć ile dokładnie pieniędzy musimy zwrócić bankowi, znacznie prościej będzie nam zdecydować, czy dana oferta jest atrakcyjna i godna zainteresowania, czy wręcz przeciwnie. W tym przypadku warto też pamiętać o ubezpieczeniu kredytu gotówkowego co również będzie dla nas dodatkową opłatą.

 
admin 02 10 20 - 14:08 | | Domyślne