Szukaj

Serwis

XML: kanał RSS XML: kanał Atom

Archiwum

Informacje

Jak rozwiązać swoje problemy finansowe - wystarczy odwiedzać moją stronę i czytać artykuły a reszta sama przyjdzie.

Linki.

W jaki sposób obniżyć koszt kredytu gotówkowego?

Rynek kredytów gotówkowych jest coraz większy. Najwięcej kredytów gotówkowych w dalszym ciągu udzielają banki detaliczne. W branży pojawia się jednak wiele nowoczesnych parabanków, które przejmują po prostu bardziej ryzykownych klientów banków. Każdy pożyczkobiorca zwraca uwagę na koszty kredytu gotówkowego. To jeden z podstawowych problemów. W artykule poznasz kilka najważniejszych zasad optymalizacji kosztów krótkoterminowego zobowiązania.

Właściwie porównywanie kredytów gotówkowych

Przede wszystkim zacznij porównywać kredyty gotówkowe na podstawie wskaźnika RRSO (roczna rzeczywista stopa oprocentowania). RRSO przedstawia po prostu wszystkie koszty występujące w kredycie gotówkowym. Z tego powodu możesz monitorować praktycznie cały rynek w poszukiwaniu najkorzystniejszych rozwiązań. Dobrze jest zaciągać kredytu gotówkowe poza krytycznymi sezonami, tzn. letnim i świątecznym. Pożyczkodawcy doskonale wiedzą, że w ważnych momentach roku ludzie chętnie przepłacą za kredyt i zgodzą się na wiele dodatkowych warunków. Najlepiej uprzedzać fakty. Niektóre instytucje finansowe zapewniają obniżenie kosztów kredytu gotówkowego, jeżeli klient zdecyduje się na ubezpieczenie umowy w zaprzyjaźnionej instytucji. To często dobre podejście pod warunkiem, że umowa ubezpieczenia nie zawiera klauzul niedozwolonych. Dochodzą do tego ciekawe oferty na kredyty zero procent. Takie kredyty występują najczęściej w parabankach. Niestety większość promocji na kredyty gotówkowe obejmuje tylko mniejsze kwoty do tysiąca, dwóch tysięcy złotych.

Jakie raty wybrać w kredycie gotówkowym?

W znaczący sposób koszt kredytu zoptymalizujesz poprzez dopasowanie odpowiednich rat. Przy podpisywaniu umowy o kredyt gotówkowy masz do czynienia z ratami równymi lub ratami malejącymi. Przy ratach równych nieco dłużej spłacasz kapitał wraz z odsetkami. Przy ratach malejących na początku płacisz więcej, natomiast z czasem rata coraz mniej obciąża budżet gospodarstwa domowego. Raty malejące to dobry wybór, ponieważ uzyskujesz niższą sumę odsetek. Oczywiście w każdym przypadku proś doradcę finansowego o przedstawienie kompleksowej prognozy. Ostatecznie stawiaj na oprocentowanie stałe kredytu gotówkowego. To gwarantuje pewną stabilizację przy planowaniu budżetu domowego.

 
admin 10 01 17 - 14:31 | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,